Důvěřuj, ale své okolí si prověřuj

Už se Vám někdy stalo, že Vám někdo dlužil peníze a pak Vám je nevrátil? Mně ano... a to několikrát. V jednom případě se však na mě usmálo štěstí a já nakonec o své peníze nepřišel. Zjistil jsem totiž včas, že můj dlužník spadl do insolvence.

Mimochodem v prvním pololetí roku 2017 bylo podáno téměř 15.000 Návrhů na insolvenci. Z toho připadá necelých 8% na právnické osoby, ale 92% na osoby fyzické. Pravděpodobnost, že byste po téměř 10 letech fungování Insolvenčního zákona v České republice neměli ve svém okolí někoho s insolvencí, je mizivá.

Insolvence – jak vydělat peníze

Tomuto tématu se dnes nechci úplně věnovat. Kdo má zájem, tak už několik měsíců učíme lidi, jak na insolvencích vydělat na našem semináři viz. Insolvence - skrytá investiční příležitost. Ale nebudete mi věřit, myšlenka výdělku není založena na tom, že půjdete za insolvenčním správcem a „něco“ od něho koupíte... Ten zajímavý potenciál celého byznysu vzniká mnohem dříve, než se celá věc ke správci dostane, ale to je opravdu na celodenní školení...

Insolvence – jak o peníze nepřijít


Dnes chci mluvit o tom, jak se ochránit, abyste o peníze nepřišli. Ten, kdo pozdě přihlásí svůj dluh do insolvenčního řízení, totiž „utře nos“. Z toho důvodu by měl každý z nás sledovat Insolvenční rejstřík, který najdete na následujícím odkazu isir.justice.cz. Zde se objeví každá firma i fyzická osoba, která na sebe podá (nebo na ní je podán) Návrh na insolvenci. V případě, že máte vůči takovému subjektu pohledávku, máte jen krátký čas na přihlášení své pohledávky.

Říkáte: „Že peníze nepůjčujete, tak proč něco hlídat?“ Podnikáte nebo pracujete v obchodě, kde se platí na faktury? Co když na sebe podá Váš odběratel insolvenci a fakturu Vám nezaplatí? Tak už se Vás to týká? Že jste zaměstnanec a to je věc Vašeho šéfa? Víte co je druhotná platební neschopnost a co se stane zaměstnancům, když odběratelé majiteli přestanou platit faktury? Tyto problémy pak dopadnou i na zaměstnance a celou společnost.

Něco z běžného života... Stavíte nebo rekonstruujete dům a hlídáte si své dodavatele, kterým dáváte peníze dopředu? Vlastníte nemovitost s někým v rodině (nebo i s cizími lidmi) a chcete vědět včas, že se řítí nějaká pohroma?

Nakonec právě tyto problémy lidí ve vašem okolí často generují zajímavé příležitosti. Nemusí jít vždy o to koupit nemovitost od nějakého „chudáka“, který nezvládl svoji finanční situaci. Asi všichni víme, že jsou dnes Insolvence zneužívány k tomu, že někteří nechtějí platit své dluhy a záměrně si půjčují více než mohou kdy splatit. Zde platí určitě: „Na hrubý pytel, hrubá záplata.“ Příležitost se naskýtá třeba v momentě, kdy se kamarád začne hádat se sourozenci o společnou nemovitost a rozhodnou se ji raději prodat. Dojde u někoho v okolí k úmrtí a v rámci dědického řízení dotyčný dostane nemovitost, kterou nechce nebo nepotřebuje atd.

Jak hlídat insolvenční rejstřík

Možností jak hlídat své příbuzné, obchodní partnery, dodavatele apod. v Insolvenčním rejstříku je mnoho. Asi nejnesmyslnější je představa, že byste „jednou za čas“ ručně všechny prověřovali osobně. Využíváte-li ke své práci například nějaký účetní software, je už dnes tento hlídač často součástí programu. Stačí si tuto informaci ověřit u daného poskytovatele.

Pro „domácí použití“ Vám většinou postačí základní služba Hlídače insolvencí, kde je možné hlídat i malé množství lidí nebo firem. Pro tyto případy Vám zde dávám odkaz na naši službu, která je do 10 hlídaných subjektů zcela ZDARMA. Zadáte jen rodné číslo člověka nebo IČ společnosti, kterou chcete hlídat a je to. Pokud se daný subjekt objeví v insolvenčním rejstříku, přijde Vám email. Jednoduché...

 

Hlídač insolvencí ZDARMA

maximální počet 10 subjektů

Chcete-li si hlídat své partnery a známé v Insolvenčním rejstříku, ideální základní verze ZDARMA na neomezenou dobu. Jediné omezení je na 10 subjektů (buď RČ nebo IČ). Subjekty můžete v průběhu doby měnit.

Spustit hlídač

Na trhu existují také placené služby, které si můžete vyzkoušet a objednat. My v ADOLu tuto službu také nabízíme, ale primárně ji využívají větší společnosti, které si takto hlídají stovky a někdy i tisíce svých klientů a partnerů. Produkt je často dodávaný v několika úrovních. V základní verzi jste například informováni jen o tom, objeví-li se hlídaný subjekt v rejstříku. Dražší verze pak umí sledovat v rámci již existující insolvence její vývoj. Na email pak můžete dostávat obratem všechny dokumenty, které se k danému případu na Justici objeví.

Závěrem bych se tedy vrátil k nadpisu mého článku. Skutečně je dobré mít přehled o tom, co se děje ve vašem okolí. Někdy proto, abyste si ochránili svůj majetek, pohlídali svá práva, předešli problémům v rodině nebo v okolí a někdy... někdy třeba získali tip na zajímavou investici a nebo jak je u nás dobrým zvykem – ze zvědavosti : - )

PS: Máte zkušenosti s tím, že Vám lidé nevrátili peníze a „utekli“ do insolvence? Napište mi do komentářů.

 

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Bez komentářů.

Napište komentář

Menu
ADOL
Přihlášení