Na školení Jak zvládnout dražbu na jedničku za mnou přišla jedna z účastnic s dotazem, jak je možné ověřit dluhy váznoucí na nemovitosti. Vyprávěla mi svůj příběh... Vykoupila nemovitost s exekucí, kterou samozřejmě zaplatila předem. Bohužel po převodu vlastnictví na katastru nemovitostí se objevily další “zapadlé dluhy”. Na základě toho jsem se zeptal několika realitních…
Celý článek
Jak investovat bez vlastních peněz
Asi každého napadne rychlá odpověď na otázku, jak se dá investovat do zadlužených nemovitostí bez vlastních peněz. “Ano, blbě…” Nicméně podívejme se na tento problém očima současné doby. Já jsem například svoji první zadluženou nemovitost v hodnotě 2 mil. Kč získal bez vlastních peněz. Jak? Posledních několik let ekonomika v České republice roste, lidé bohatnou…
Celý článek
Kdy mi už vrátí ty peníze?
Jak je to s vrácením dražební jistoty? Proč po dražbě někdo dostane peníze zpět hned, jiný musí čekat a někomu nepřijdou vůbec? Jde o téma, na které se mě v poslední době ptalo hodně lidí. Podívejme se na problematiku komplexně. Možná někteří postřehli, že se snažím v posledních článcích pečlivěji rozdělovat různé typy dražeb/aukcí. Obecně…
Celý článek
Dražit nemůže každý
Dražit nemůže už z logiky věci každý. Asi vás napadne, že dovolit dlužníkovi účastnit se dražby svého vlastního domu, by nedávalo úplně smysl… Víte ale o tom, že skupina lidí, která se nesmí dražby účastnit, je mnohem větší? O tom kdo nebude připuštěn do dražby, se dočtete v Zákoně o dražbách a také v Občanském…
Celý článek
Jak je drahé zmařit dražbu
Investovat do nemovitostí v dražbách je zajímavé zejména kvůli možné finanční úspoře. Vyvolávací ceny začínají i na 30% odhadní ceny. Co se ale stane, když nakonec nebudete mít peníze na zaplacení? „Zmaření dražby“ označuje situaci, kdy vydražitel nedoplatí nejvyšší podání ani v dodatečné lhůtě. Na kolik taková „legrace“ vyjde se dnes zaměřím. Začněme ale od začátku... Nejprve…
Celý článek